fbpx
Onze partners

a

Onze bushcraft locatie is gesitueerd op het prachtige Leersumse Veld, waar wij een fantastische samenwerking hebben met Staatsbosbeheer.

a

Onze logistieke en administratieve partner met meer dan 25 ervaring in de reis en buitensport wereld.

a

Betrouwbaar en sterk kledingmerk voor het buitenleven. Sasta, klein Fins familiebedrijf, sponsort onze instructeurs met de nodige kleding.

a

De Rolls Royce onder de handzagen, Silky voorziet ons van topkwaliteit Japanse zagen voor tijdens onze cursussen.

a

Tijdens onze carving workshops en bijl cursussen maken wij gebruik van de bijlen van Hultafors. Zweedse topkwaliteit voor een betaalbare prijs.

Algemene informatie

De afgelopen jaren was het enthousiasme zo groot over dit onderwerp dat we besloten hebben om nog wat dieper op de stof in te gaan. Vier dagen met hetzelfde groepje mensen in vier verschillende gebieden in midden Nederland in vier verschillende seizoenen. Op zoek naar eetbare en medicinale planten. Hoe leuk is dat!

De prijs is voor alle vier de dagen. Data 2024 ook al bekend!

Beschrijving

Waterzuring, grote klis, watermunt, groot hoefblad, kamille, wilgenroosje, en zo kunnen we een tijdje doorgaan. Er is zoveel moois in de natuur maar we weten lang niet meer of het ook te eten is of dat je het kunt gebruiken voor bepaalde technieken of gewoon als medicijn. We gaan elke keer niet meer dan 10 planten behandelen en die nemen we onder de loep zodat je ze nooit meer vergeet.

We zullen ook steeds een ander gebied bewandelen. Waterrijk bij Kortenhoef, vennen en heide bij Leersum, bosrijk bij het Lage Vuursche en zandverstuiving bij de Soesterduinen. Wij zorgen voor de koffie, thee en iets lekkers!

Dag 1
Voorjaar: lopen op het Bert Bospad.

Dag 2
Zomer: struinen door de De Stille Kern.

Dag 3
Herfst: over de heides, vennen en bosranden van het Leersumse Veld.

Dag 4
Winter: we sluiten onze planten vier seizoenen af in het sprookjesachtige Lage Vuursche waar wij op zoek naar laatbloeiers en we doen een stukje herhaling.

DATA 2023:

25 maart, 13 mei, 15 juli, 4 november 2023 vol

DATA 2024:

23 maart, 11 mei, 13 juli, 2 november 2024

CURSUSINHOUD:

  • bespreking en determinatie van max 10 planten per dag
  • leren lezen van een plantenboek

Prijs

€265

Bij de prijs inbegrepen:

  • koffie/thee en iets lekkers
  • instructies

Niet inbegrepen:

  • vervoer naar/van verschillende locaties
  • lunch
  • afdracht boekingssysteem Fare Harbor (ong. 6%)

Aantal personen:

  • Maximaal 20

Leeftijd:

  • Vanaf 16 jaar (vanaf 14 jaar als je met een ouder komt)

Locaties:

  • Leersumse Veld
  • Loosdreht
  • Zeewolde

Duur van de cursus:

  • vanaf 10.30 uur tot 15.00 uur (tijd is een indicatie, in de info die je krijgt staan de exacte tijden aangegeven)

Instructeur:

Foto’s

Boek Nu