Niets geeft meer tevredenheid dan zelf iets creeren met materiaal uit de natuur. Zeker als dat een bruikbaar voorwerp is, dat je ook in het dagelijks leven kunt gebruiken. Een kuksa, guksi of kasa is een houten mok dat zijn oorsprong vindt in Scandinavië. Vooral de Samen, het volk uit Lapland, waren bekend om hun prachtig versierde kuksa’s.
Een kuksa werd van oorsprong van een berken burl gemaakt. Bij deze workshop is het handig dat je al enigszins met hout gewerkt hebt, zoals het maken van een lepel, en je de basis van het hanteren van een mes beheerst. We zullen verder gaan werken met handzaag, carving messen, carving bijl, gutsen en lepelmessen. We hebben er tevens een tweedaagse cursus van gemaakt zodat we met meer tijd en gemak de hele kuksa kunnen afmaken.
Niets is leuker dan hard werken aan een mooi project om daarna van een welverdiende gezellige avond te genieten in het bos bij een kampvuur en met een heerlijke maaltijd.
Leersumse Veld
Midden in het bos in de prachtige natuur te gast bij Staatsbosbeheer.